کابین

 کابین جرثقیل

کنترل جرثقیل‌های سنگین به‌خصوص در صنایع حساس، از داخل کابین انجام می‌شود. کابین اتاقکی است که در سازه‌ی جرثقیل تعبیه می‌شود. اپراتور دستگاه در این اتاقک مستقر شده و با دید بهتر و مسلط‌تر اقدام به هدایت دستگاه می‌کند. 

مزیت‌های استفاده از کابین در جرثقیل

دید کافی اپراتور از مزیت‌های اصلی استفاده از کابین است. این مزیت در صنایع مختلف ارزش شایان توجهی خلق می‌کند؛ در سالن‌های بسیار شلوغ،‌ هنگام جابه‌جایی مواد مذاب، مواد شیمیایی خطرناک نیاز به تسلط و دید کافی اپراتور بر بار است. همچنین نیاز است اپراتور هم‌زمان با دستگاه و بار جابه‌جا شود. مزیت دیگر استفاده از کابین، محافظت اپراتور در برابر گرما، تشعشعات مواد مذاب، رطوبت و از بین بردن خطر برخورد اجسام دیگر با او است. در صورت استفاده نکردن از کابین، اپراتور باید همراه ریموت در محیط کارگاه جابه‌جا شود؛ پس تمامی موارد ذکر شده، می‌تواند برای اپراتور خطرناک باشد.

انواع کابین جرثقیل

معمولا کابین‌ها در محل خود به‌طور ثابت‌ نصب می‌گردند؛ اما در صورت نیاز می‌توان کابین را به‌صورت متحرک نیز ساخت. در نوع متحرک، کابین به همراه قلاب جابه‌جا خواهد شد. کابین‌های جرثقیل از امکانات گوناگونی برخوردار هستند. امکاناتی نظیر سیستم تهویه‌ی مطبوع، اطفاء حریق، تجهیزات مخابراتی، کنترل تابلو برق از کابین، دوربین و… این امکانات سفارشی است و طبق نیاز نصب می‌گردند.

خبرنامه فیروزا

تماشا تحول در صنعت

اگر عضوی از خانواده صنعت ایران هستید و هنوز عضو خبرنامه فیروزا نشده‌اید، با پر کردن فرم، عضوی از خانواده فیروزا شده و خبرنامه را دریافت کنید.

فرم دانلود خبرنامه فیروزا

جهت دانلود خبرنامه