جرثقیل دو پل 230 تن و 10 تن نیروگاه آبی داریان

طول دهانه جرثقیل

18 متر

ظرفیت وزنی دقیق

230/10 تن

نوع جرثقیل

دوپل

چالش برطرف شده
طراحی و ساخت این جرثقیل بسیار خاص است زیرا:
این جرثقیل با سرعتی بسیار کم کار میکند!
بزرگترین چالش این پروژه کار جرثقیل در محیطی بشدت مرطوب و با سرعتی بسیار پایین است.
وظیفه اصلی بالابر 230 تن این جرثقیل،‌ جانمایی و نصب درست روتور ژنراتور است. این کار نیاز به سرعتی فوق العاده پایین و دقتی بسیار بالاست.

جرثقیل دو پل دقیق جهت عملیاتی دقیق

جانمایی و نصب روتور ژنراتور، عملیاتی بسیار حساس و دقیق است. گرچه تعداد دفعات این عملیات بسیار کم است، ولی حساسیت آن ایجاب میکند که از تجهیزاتی دقیق استفاده شود. جرثقیل دو پل 230/10 تن ساخته شده توسط فیروزا جهت نیروگاه آبی داریان کرمانشاه، برای انجام این عملیات بهینه شده است. این جرثقیل نیاز به کار زیاد و پرفشار موتورها جهت ایجاد سرعت پایین دارد. در این حالت خنک کاری موتور‌ها بسیار حائز اهمیت است. وظیفه این خنک کاری بر عهده فن‌های اضافی تعبیه شده در طراحی این جرثقیل است که نتیجه آن حرکت میکرو اسپید جرثقیل است.

جرثقیل دو پل با ساختار سفارشی

سرعت بسیار کم بالابر 230 تن، باعث روشن ماندن موتور و استهلاک بسیار زیاد آن میشود. بعد از نصب روتور‌ها، نیاز خاصی به استفاده از این سیستم میکرو اسپید جرثقیل نیست. از این رو جهت تعمیر و نگهداری ژنراتور‌ها، از 200 تن ظرفیت جرثقیل استفاده خواهد شد. همچنین جهت جابجایی‌های روزمره قطعات، از ظرفیت 10 تن دستگاه استفاده میشود. بالابر 10 تنی این مجموعه با سرعت 16 متر بر دقیقه،‌تمامی نیاز‌های غیر سنگین سایت را رفع خواهد کرد.

جرثقیل دو پل با سیستم هیتر ضد رطوبت

کار کردن ادوات جرثقیل در محیط مرطوب نیروگاه آبی، قطعا موجب تخریب تجهیزات خواهد شد. از این رو در ساخت تجهیزات برای این محیط‌ها، باید از سیستم‌های ضد رطوبت یا رطوبت گیر استفاده نمود. جهت رطوبت زدایی از موتور‌های حساس بالابر، از سیستم هیتر استفاده شده است. این هیتر، پس از سرد شدن محیط و دستگاه که موجب ایجاد آب مایع در موتور میشود، رطوبت زدایی را انجام میدهد. از این سیستم در تابلو برق‌های جرثقیل نیز استفاده شده تا سیستم برق را دچار مشکل نکند.

سازه‌ای مقاوم و قابل کنترل

جهت محافظت سازه در مقابل خوردگی ناشی از رطوبت، رنگ آمیزی بدنه به شکلی خاص و با ضخامتی بالا انجام میشود. این سازه فولادی عظیم توسط اپراتور به دو روش کنترل میشود. در حالت اول اپراتور میتواند سازه را از کابین کنترل نماید. در حالت دوم توسط ریموت میتواند از خارج کابین عملیات کنترل را برعهده گیرد.  

 

چرخ‌های فولادی جرثقیل دو پل با سیستم روانکاری

جهت حرکت سازه از چرخ‌های فولادی استفاده شده است. این چرخ‌ها نیز در مقابل سایش مقاومت فوق العاده‌ای دارند. جهت حرکت طولی سازه، 8 عدد چرخ با قطر 630 میلی متر در نظر گرفته شده است. همچنین حرکت عرضی جرثقیل توسط 8 چرخ با قطر 500 میلی متر انجام میشود. جهت روانکاری بلبرینگ‌ها، از سیستم روانکاری خودکار مرکزی استفاده میشود. با روشن کردن دستگاه، گریس به تمامی بلبرینگ‌ها پمپاژ میشود تا آنها را غرق در روغن نگه دارد. این سیستم مانع کاهش طول عمر بلبرینگ‌ها خواهد شد.

 

 

سال ساخت

1392

محل دقیق پروژه

کرمانشاه

پیمانکار

فراب

صنعت

نیروگاهی